Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Fringe Kısalar 2022

September 20, 2022 - 8:30 pm - 9:30 pm

Fringe Kısalar 2022 

Istanbul Fringe Festival 2022 Kısalar Seçkisi sizi 4 farklı ülkeden, 30 dakikanın altında 4 farklı gösteri ile buluşturuyor…

 

Toplam Süre: 60 Dakika / Tek Perde

Tür: Dans – Performans

 

Komma, Punkt – Danzòn Compagnie – Fransa / 10 dk.

Clarissa Ray Porst ve Kaspar Kuoppamäki’nin elektroakustik kompozisyonunda, ses çalışması bizi endişeli bir ambiyansa sokar, hayvan çığlıkları ve tekno ritimlerin taşıdığı alaycılık, karakterin çılgın ve felç edici bir dansla yönlendirilen utancını en uç noktaya kadar zorlar. 

Dansının itici gücü olan seğirmeler ve el kol hareketleri, onu engeller ve konuşma girişimini sabote eder.

Performans: Etienne Sarti

Müzik Kompozisyon: Clarissa Ray Porst, Kaspar Kuoppamäki

8 – Decadance Co – Singapur / 25 dk.  

“8” kadınlığın ve kadın bedenlerinin farklı boyutlarını araştırıyor. Yaşayan heykellerin askıya alınmış bir zamanda etkileşimi olarak tasavvur edilen performans, sekiz bölümde bir empati ve karşılaştırma düeti aracılığıyla kadınlığın döngüsel tablolarını tekrar eder, yeniden yaşar ve yeniden keşfeder.

 

Decadance Co, oldukça kapsayıcı bir sanat yapma sürecini, kalite odaklı sunumları ve topluluklara anlamlı uygulamalarını takip etmeyi amaçlayan ortak çalışmaya dayalı bir çağdaş dans topluluğudur. Edwin Wee ve Rachel Lum tarafından kurulan grup, her zaman hem sanatçılara hem de izleyicilere meydan okuyan çok disiplinli işler geliştirmenin peşindedir.

 

Decadance Co Koreografi: Rachel Lum 

Orijinal Müzik: Ran Bagno

Performans: Rachel Lum, Joanne Seow 

Yapımcı: Edwin Wee 

Orlando – Lamprini Gkolia – Yunanistan / 10 dk. 

“Orlando”, bir kadının vücudunda zorunlu “öteki” olan, varoluşsal kendini kabullenme gezileri içinde seyahat eden bir bedenin içsel olarak bastırılmış düşüncelerini araştırıyor. 

Yönetmen, Koreograf ve Performans: Lamprini Gkolia 

Müzik: Konstantina Polychronopoulou 

Dramaturji: Liza Kardami 

Seslendirme, Üçüncü Göz: Periklis Skordilis 

Işık Tasarımı : Sakis Birbilis

Film: Antonis D. Tzoumas 

Kostüm, Senaryo ve Seslendirme : Lamprini Gkolia 

Conversation with a frog – Sanpapié Dance and Physical Theatre – Italy / 15 dk.

Genelde söylendiği gibi, yolunuza bir kurbağa çıktığında, bu kendinizi bir dönüşüme adamanız için ideal bir fırsattır. Kurbağa, kendini sürekli olarak farklı biçimlerde yenileyebilen bir hayvan, birçok geçiş yapan bir hayvan. Ve başkalaşımı, bir kurbağadan daha iyi ne simgeleyebilir?

Sahnenin merkezindeki görüntülerin ve duyguların sürekli akışı, seyirciyi kışkırtır ve yönünü şaşırtır. Kendisini kaybolmuş bulan ve dönüşüm sürecine dahil olan izleyiciyi gözlemci ve tanık konumuna yerleştirir.

Dansçı, görüntüleri aktarmak için ya hayvanlar dünyasından ya da basmakalıp bir toplum fikrinden gelerek bedenini şekillendiren birlik ve çokluk kavramıyla oynar. Bu iki seviye arasındaki sürekli diyalog sahneyi melez bir yaratığın görünümüne hazırlar. Hiç görülmemiş bir şey, ne insan ne hayvan. Sürekli dönüşüm içinde, hiçbir zaman kendine benzemeyen yaratık yeni özelliklerini, gücünü ve dayanıklılığını deneyimler.

Koreografi: Sofia Casprini

Dramaturji: Anthony Mathieu

Dansçı: Sofia Casprini

Yapım: Sanpapié Dance and Physical Theatre

Yardımcı koreograf: Matteo Sacco

Proje ayrıca Simonetta Pusceddu liderliğindeki Festival Corto in danza, Teatro Café de la Artes ve Ariella Vidach Aiep tarafından desteklenmektedir.

Fringe Shorts

Komma, Punkt – Danzòn Compagnie – Fransa / 10 min.

On an electroacoustic composition by Clarissa Ray Porst and Kaspar Kuoppamäki, the sound work immerses us in an anxious ambiance, the animal cries and the mockery carried by techno rhythms push to the extreme the embarrassment of the character driven through a frenetic and paralyzing dance seeking eventually to get rid of his tensions. 

His twitching and gesticulations, the driving force of his dance, block him and sabotage his attempt to speak.

Performance: Etienne Sarti

Music composition: Clarissa Ray Porst, Kaspar Kuoppamäki

8 – Decadance Co – Singapur / 25 min.  

8 explores the many multi-facets of womanhood and women’s bodies. Envisioned as the interplay of living sculptures in a pocket of suspended time, the two replay, re-live, and re-explore the cyclical tableaus of womanhood through a duet of empathy and comparison in eight parts. 

 

Decadance Co is a collaborative contemporary dance company aimed at pursuing a highly inclusive process of art making, quality-driven presentations and meaningful applications to communities. Founded by Edwin Wee and Rachel Lum, they are always looking to develop multi-disciplinary works that challenges both artists and audiences. 

 

Presented by Decadance Co

Choreographed by Rachel Lum

Original Music by Ran Bagno

Performed by Rachel Lum, Joanne Seow

Produced by Edwin Wee 

 

Orlando – Lamprini Gkolia – Yunanistan / 10 min. 

“Orlando” explores the inner-repressed thoughts of a body that travels in existential wanderings of self-acceptance, the necessary “other” within a woman’s body

 

Directed, Choreographed & Performed by

Lamprini Gkolia 

Talent , soul & high aesthetic from: 

Konstantina Polychronopoulou MUSIC,

Liza Kardami DRAMATUGY,

Periklis Skordilis VOICE OVER, Third eye

Sakis Birbilis LIGHTDESIGN

Antonis D. Tzoumas FILMING

Lamprini Gkolia COSTUMES, SCRIPT, VOICEOVER

 

Conversation with a frog – Sanpapié Dance and Physical Theatre – Italy / 15 min.

As it is commonly said, when a frog crosses your path this is the ideal occasion for you to commit yourself to a transformation period.

A Frog.


An animal capable of continuously regenerate itself in different forms, an animal transitioning many times during its life. And what better than a frog can symbolise metamorphosis?

The continuous flow of images and emotions at the centre of the scene provoke and disorient the audience who find themselves lost and involved in the process of transformation of which they become observers and witnesses. The performer plays with the concept of unity and multiplicity shaping her body to convey images that either come from the animal world or originate from the idea of a stereotypical society (a blurred reflection of human experiences).

choreography: Sofia Casprini

Dramaturgy: Anthony Mathieu

Dancer: Sofia Casprini

Production: Sanpapié Dance and Physical Theatre

Asistant Choreographer: Matteo Sacco

al Corto in danza, Teatro Café de la Artes and Ariella Vidach Aiep led by Simonetta Pusceddu.

Detaylar

Tarih:
September 20, 2022
Saat:
8:30 pm - 9:30 pm

Organizatör

Istanbul Fringe Festival
E-posta:
info@fringeistanbul.com
View Organizatör Website

Mekan

Yerebatan Sarnıcı, Fatih
Alemdar, Yerebatan Cd. 1/3, 34110 Fatih/İstanbul
İstanbul, 34110 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0212) 512 15 70